Szkolny konkurs kolęd i pastorałek

Konkurs kolęd i pastorałek

szkolny konkurs kolęd i pastorałek

W dzisiejszych czasach, kiedy święta Bożego Narodzenia są tak popularne, wiele szkół organizuje konkursy kolęd i pastorałek. Jest to świetna okazja, aby uczniowie mogli się wykazać swoimi umiejętnościami wokalnymi i muzycznymi.

Konkursy te są bardzo ważne dla szkoły, ponieważ pomagają w promowaniu świątecznego ducha wśród uczniów. Wiele szkół ma także tradycję wysyłania uczniów na koncerty kolęd w miejscowych kościołach. Jest to świetna okazja, aby pokazać innym, jak ważna jest muzyka w życiu szkoły.

Organizując konkurs kolęd i pastorałek, szkoła może pomóc uczniom w nauce śpiewania i grania na instrumentach. Może także pomóc im w poznawaniu nowych utworów świątecznych. Wiele szkół ma także swoje własne orkiestry i chóry, które grają świąteczne utwory podczas koncertów.

Jakie są zasady uczestnictwa w konkursie?

W konkursie mogą brać udział uczniowie szkół podstawowych i średnich.

Aby wziąć udział w konkursie, należy przesłać nagranie kolędy lub pastorałki w formacie mp3 lub wav na adres e-mail szkoły.

Nagrania muszą być przesłane w terminie do 31 grudnia. Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie 3 nagrania.

Oceniane będą:

  • dobór repertuaru
  • interpretacja
  • ogólne wrażenie

Gdzie można znaleźć więcej informacji na temat konkursu?

Szukasz więcej informacji na temat konkursu kolęd i pastorałek? Sprawdź stronę internetową szkoły, w której się uczysz. Zwykle organizatorzy konkursów umieszczają wszystkie niezbędne informacje na temat konkursu na portalu szkolnym w zakładce dotyczącej aktualności.